O mně

Krátce o mně

Jan Salač

Budovatelská 4801

Zlín, 760 05

IČO: 06233104 

tel: +420 736703823

email: fotosalac@gmail.com

datová schránka: tvjrv9r

Nejsem plátce DPH.


Jsem zlínský fotograf a specializuji se na:

- reportážní fotografii z kulturních a sportovních akcí (a nejen to)

- portrétní fotografie

- svatby


Dlouze o mně

Po zformování planety přišli dinosauři, pak první savci, první lidé a léta páně 1989 jsem přišel na svět já. O nějakých 13 let později, poté co jsem objevil chemii, fyziku a matematiku, jsem v rodině také objevil první kompaktní fotoaparát (digitální). Časem se ukázalo, o jak zásadní moment šlo. Pár let na to už jsem v ruce držel svoji první digitální zrcadlovku. Tady se patří upozornit na to, že jsem fotograf digitální, kinofilmem až na pár výjimek nepolíbený. 

"Neříkám, že fotografie je obrazem fotografovy duše. Neříkám, že jsem umělec. Jsem poctivý řemeslník."

První ročník festivalu Holešovská regata byl pro mne zlomový. Mé reportážní fotografie byly poprvé použity veřejně. Pak následovaly další kulturní akce, mimo jiné i koncert kapely Olympic, po kterém jsem se dostal k focení metalových koncertů ve Zlíně. Po festivalu Zimní Masters of Rock v roce 2011 se moje snímky objevily v místním Zlínském deníku. O pár let později vznikl týdeník 5+2 dny, kde jsem dostal šanci zdokonalovat se v profesi reportážního fotografa. Díky vynikající průpravě od kamarádů a současných kolegů fotografů, jsem po sloučení týdeníku a MAFRY dostal šanci fotografovat pro tento mediální gigant. Příležitostně fotím pro zlínskou přílohu tohoto titulu. Ještě častěji ale moje fotky potkáte na stránkách měsíčníku Magazín Zlín. Hned po úspěšném absolvování bakalářského studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (žádný fotograf, ale chemik) jsem začal fotografovat i pro Univerzitu Tomáše Bati a zejména Fakultě technologické jsem zůstal další roky věrný jako její student a dvorní fotograf. Dnes fotím již pro celou Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně.  

Budu rád, když nahlédnete do galerie, a pokud by se vám moje práce líbila, jistě mi dejte vědět. Můžeme spolu něco vymyslet.

Fotící chemik :-)

Honza

PS:

Velké díky patří rodičům za neustalující podporování v tom, co dělám :-).